Ustroje akustyczne są to skomplikowane, przestrzenne elementy, zbudowane najczęściej ze sklejki lub płyt drewnopochodnych, o właściwościach pochłaniających, rozpraszających lub pochłaniająco-rozpraszających. Stosuje się je w celu poprawy akustyki w „trudnych” pomieszczeniach lub w tych, w których zależy nam na doskonałej akustyce.
Dyfuzor jednowymiarowy
 – jest to ustrój akustyczny o jednym okresie rozpraszania dźwięku. Promienie dźwiękowe, które padają na jego powierzchnię ulegają załamaniom i odbiciom w różne strony, ale w jednej płaszczyźnie.

Dyfuzor dwuwymiarowy
 – jest to ustrój akustyczny do rozpraszania dźwięku w dwóch kierunkach. Promienie dźwiękowe, które padają na jego powierzchnię ulegają załamaniu i odbiciu w różne strony w dwóch płaszczyznach – pionie i poziomie. 
Nasza firma wykonuje dyfuzory i panele wg indywidualnych potrzeb. Staramy się zawsze sprostać Państwa indywidualnym potrzebom. Nasi inżynierowie chętnie służą radą przy projektowaniu pomieszczeń. Chcemy aby każde wnętrze  spełniało wszystkie Państwa oczekiwania – zarówno akustyczne jak i estetyczne.
Przykładowe zdjęcia ustrojów jedno i dwuwymiarowych: